ارسال پیامک به لیست سیاه مخابرات ممنوع است

ارسال پیامک به لیست سیاه مخابرات ممنوع است

مطابق قوانین و مقررات وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارسال پیامک به کسانی که پیامک های تبلیغاتی خود را با استفاده از *۸۰۰# مسدود کرده اند، ممنوع می باشد.

لیست سیاه مخابراتی چیست؟

تمام افرادی که از طریق یکی از اپراتورهای مخابرات(مثل همراه اول و ایرانسل و …) تبلیغات پیامکی خود را مسدود کرده اند جزء لیست سیاه یا همان بلک لیست بحساب می آیند. و امکان ارسال پیامک تبلیغاتی برای این افراد وجود نخواهد داشت. معمولا این افراد جهت حفظ حریم خصوصی و عدم دریافت پیامک تبلیغاتی شماره خود را در این لیست قرار داده اند. امکان ارسال پیامک به لیست سیاه وجود ندارد! با پیامک من همراه باشید.

نحوه ارسال پیامک به مشتریان؟

حال درصورتی که شما خواهان ارسال انبوه پیامک اطلاع رسانی، به کاربران یا مشتریان خود می باشید، می توانید از طریق خطوط خدماتی، جهت ارسال پیامک به شماره های موجود خود که از خدمات شما استفاده میکنند استفاده نمایید. نکته مهم این است که خطوط خدماتی تنها برای ارسال هایی می باشد که جنبه تبلیغاتی نداشته باشند بلکه هدف از ارسال پیامک به شماره های لیست سیاه فقط باید جهت اطلاع رسانی یک موضوع یا رویداد به کاربران باشد. همچنین لازم به ذکر است که با استفاده از این خطوط خدماتی تنها می توانید به مشترکين خودتان ارسال پیامک انجام دهید و نمی توانید از بانک شماره های موجود در پنل اس ام اس مانند منطقه ی هدفمند و … استفاده نماييد. بنابراین متن پيامک صرفا جهت اطلاع رسانی به مشترکین خودتان مي باشد. عدم توجه به این مسئله تبعات سنگینی مثل جریمه مالی برای ارسال کننده در پی خواهد داشت.

ارسال پیامک به لیست سیاه یا بلک لیست مخابرات مجاز نیست
ارسال پیامک به لیست سیاه ممنوع است

 

نحوه ثبت خطوط خدماتی و ارسال پیامک به لیست سیاه

لازم به ذکر است که خدماتی کردن خطوط تنها برای افرادحقوقی امکان پذیر است. به عبارت دیگر در صورتی که ثبت نام شما در سامانه پیامک پیامک من بصورت شخصیت حقیقی انجام شده و مایل به خدماتی کردن خط خود می باشید؛ نیاز است که حساب کاربری خود را بصورت حقوقی تغییر دهید و برای این کار ارائه مدارک زیر ضروری است:

نام شرکت، شناسه ملی، کد اقتصادی، آدرس و کدپستی، تلفن شرکت، نام مدیرعامل، کدملی مدیرعامل، شماره همراه مدیرعامل(همراه اول)، آپلود آگهی تاسیس و یا روزنامه رسمی.

به این ترتیب کاربران عزیز پیامک من می توانند خط تبلیغاتی خود را به راحتی به خط خدماتی تبدیل نمایند. بدین منظورلازم است ابتدا در بخش “درخواست خط خدماتی” اطلاعات حقوقی و مدارک مربوط به شرکت نظیر (روزنامه رسمی و یا آگهی تاسیس) را ثبت نمایید. پس از تکمیل اطلاعات حقوقی به بخش انتخاب شماره و ارسال مدارک مربوطه هدایت می شوید. و در نهایت میتوانند خط خدماتی خود را تحویل بگیرید.

تذکر: خدماتی کردن خطوط شامل قوانینی است که در زمانهای مختلف توسط مخابرات یا اپراتور بروزرسانی می شوند. شما همواره می توانید آخرین قوانین مربوط به خدماتی کردن خطوط را در پنل اس ام اس پیامک من و یا در آدرس زیر مشاهده نمایید.

قوانین خدماتی کردن خطوط و ارسال پیامک به لیست سیاه مخابراتی