ورود به پنل پیامک

سوالات متداول پنل اس ام اس پیامک من

سوالات متداول پنل اس ام اس و پنل پیامک

با توجه به سوالاتی که معمولا توسط کاربران پنل‌ پیامکی پیامک من مطرح شده، ما را بر آن داشت که مجموعه ای از این سوالات را بهمراه پاسخشان آماده کنیم. همچنین امکان جستجو در بین سوالات متداول نیز وجود دارد. برای این منظور میتوانید کلمه مورد نظر خود را تایپ کنید، اگر سوال مورد نظر شما وجود داشت نمایش داده می شود. اگر سوال یا پاسخ خود را در سوالات متداول پنل پیامک من نیافتید، میتوانید سوال خود را از طریق ایمیل support[@]mypayamak[dot]com ارسال یا از طریق بخش پشتیبانی MyPayamak در پنل اس ام اس تیکت بزنید.

 

مخابرات یک پیامک برای مشترکین ارسال کرد به مضمون عدم دریافت پیامک تبلیغاتی ، مشترکینی که به این پیامک جواب مثبت دادند دیگر از خطوط 1000 ، 2000 و 3000 پیامک تبلیغاتی دریافت نخواهند کرد . در خطوط 1000 و 2000 پس از ارسال پیامک به چنین مشترکینی نوع گزارش تحویل “نرسیده به مخابرات” و در خطوط 3000 گزارش مبنی بر “ارسال نشده” ارائه میگردد . برای رفع این مورد مشترک باید با شماره کافیست از خطوط همراه اول عدد 2 را به شماره 8999 ارسال نموده و برای خطوط ایرانسل عدد 1 را به 5005 ارسال فرمایید دقت نمایید که برخی از خطوط 1000 ، 2000 یا 3000 متعلق به شرکت ها و ادارات دولتی و مراکز حساس بوده (مثلا خودرو سازی ، بیمارستان ها ، وزارت خانه ها و..) ، این خطوط شامل لیست سیاه نمی شوند ، بنابراین دریافت پیامک از چنین خطوطی نشان دهنده دریافت پیامک تبلیغاتی از سایر خطوط نمی باشد .

در بخش ارسال به کد پستی نقشه کد پستی تهران تا 3 رقم موجود است ، همچنین از طریق سایت هایی مانند کتاب اول میتوانید کد پستی را جستجو نمایید.

خیر سامانه قادر است تعداد زیادی پیامک را در یک مرحله ارسال نماید

این کار توسط وب سرویس پیامک من قابل انجام است ، مستندات و نمونه کدها، به زبان های برنامه نویسی مختلف در بخش راهنما موجود می باشد.

وضعیت نرسیده به مخابرات یعنی ما پیامک را برای اپراتور ارسال کردیم ولی از طرف اپراتور به مخابرات نرسیده است ، مخاطبینی که وضعیت پیامک برای آنها همیشه به شکل مذکور است در لیست سیاه مخابراتی قرار دارند که در سوال بعدی به صورت کامل توضیح داده شده است. هزینه پیامک های نرسیده به مخابرات به حساب کاربری شما بازگردانده میشود ، در خطوط 3000 پیامک های نرسیده به مخابرت جزو ارسال نشده محسوب میشود ولی درسایر خطوط پس از دریافت گزارش تحویل مشخص میگردد.

خیر هیچ محدودیتی وجود ندارد ، این نرم افزار قادر است تا 5 میلیون پیامک را در یکبار ارسال نماید و در این مورد کامل تست شده است.

قرارداد مخابرات برای ارائه شماره با تمامی اپراتور ها و شرکت ها به صورت سالیانه است ، ولی از آنجایی که چند سال پیاپی هست که بابت شماره ها هزینه ای دریافت نشده برخی شرکت ها به اشتباه شماره ها را دائمی اعلام می کنند! در صورتی که مخابرات هزینه ای بابت شماره دریافت نماید کاربر نیز موظف است این هزینه را پرداخت کند در غیر اینصورت از کاربر نیز هیچ هزینه ای دریافت نخواهد شد.

بنا به دستور مستقیم شرکت مخابرات کلیه پیامک های که در مورد حوزه پزشکی ، پیرا پزشکی و … باید توسط نظام پزشکی تایید شود ، بدین منظور پزشکان محترم با مراجعه به نظام پزشکی میتوانند به سادگی مجوز تبلیغات خود را درخواست نموده و برای ما ارسال کنند .

همانطور که توضیح داده بودیم مسئولیت کلیه ارسال ها از این خطوط بر عهده ما هست بنابراین هر پیامکی که احساس شود مشکلی برای این خطوط ایجاد کند از طرف ما تایید نخواهد شد ، به عنوان مثال : پیامک های پزشکی و درمانی ، تبلیغات لاغری ، تورهای خارج از کشور ، ارز ، سهام و وام های بانکی ، فروش قطعات زمین آپارتمان و املاک و…

خیر ولی خطوط عمومی ماهیتا عمومی نیستند ، بلکه یک شماره است که به صورت اختصاصی توسط ما خریداری شده و به چندین کاربر تخصیص داده شده و با این کار به اشتراک گذاشته شده است ، برای همین این شماره عمومی ( اشتراکی ) نامیده می شود.

خطوط عمومی در اختیار تمامی کاربران پیامک من قرار گرفته شده است و تمامی کاربران میتوانند با این خطوط ارسال پیامک داشته باشند
خطوط اختصاصی انحصاری در اختیار یک کاربر میباشد و میتواند با خط اختصاصی دریافت و ارسال داشته باشد
شماره های ۱۰۰۰۹ و ۲۰۰۰۱۳۵ و ۵۰۰۰۱۴۵ و ۵۰۰۰۹۴۹ خطوط عمومی هستند و قابلیت دریافت پیامک ندارند
کاربران فقط از خطوط اختصاصی میتوانند دریافت پیامک داشته باشند

همچنین دقت داشته باشید که با شماره های عمومی و اختصاصی امکان ارسال به بلک لیست را ندارید!!

بر روی هر پنل ممکن است چند شماره عمومی ( اشتراکی ) و یک یا چند شماره اختصاصی در اختیار شما قرار داده شده باشد ، باید دقت بفرمایید که فقط شماره های اختصاصی هستند که دریافت دارند . در صورتی که هیچ یک از شماره های شما اختصاصی نیستند میتوانید یک یا چند شماره اختصاصی دلخواه جهت ارسال و دریافت خریداری نمایید.

پیامک های ارسال نشده را باید به دو گروه تقسیم کرد ، پیامک هایی که به هر نحوی ارسال نشده اند و پیامک هایی که ارسال شده اند ولی Deliver نشده اند . مثلا اگر یک شماره موبایل غلط باشد یا برای مدت زیادی خاموش باشد ، یا از طرف مخابرات به درخواست خودش دریافت پیامکش مسدود شده باشد یا به دلیل قطعی مخابرات پیامک ارسال نشود ، هزینه باز خواهد گشت . ولی در مواردی هم ممکن است پیامک به مخابرات رسیده باشد ولی به دلیل عدم در دسترس بودن یا مشکلات آنتن های مخابراتی پیامک تحویل گوشی نشده باشد این هزینه از سمت مخابرات برگردانده نخواهد شد به تبع شرکت هم قادر به بازگشت چنین هزینه ای نخواهد بود .

حداکثر پس از 5 دقیقه از ارسال پیام به گزارشات ارسال رفته و “وضعیت تایید”را مشاهده نمایید که پیام شما تایید شده یا اینکه رد شده است.
– 15 دقیقه پس از تایید پیام بر روی گزینه مشاهده کلیک کرده و از صحت داشتن خروجی و مرحله دلیوری اطمینان حاصل نمایید.
– در صورتیکه پس از 15 دقیقه گزارشات ارسال خروجی نداشت و هزینه ای از پنل کسر نشده بود به معنای قطعی لحظه ای اپراتور بوده و دیگر ارسال نخواهد شد. پس لازم است که مجددا پیام خود را ارسال نمایید.

قبل از هرچیز در صفحه اول پنل کاربری در بالای صفحه گزینه ” تعرفه پیامک ” را انتخاب نمایید، زیرا در این بخش می توانید تعرفه های گروه های متفاوت(پیش شماره های اپراتورها) را با احتساب پیامک فارسی و انگلیسی آنها مشاهده نمایید. همچنین دقت بفرمایید در برخی از خطوط ضریبی برای شماره های ایرانسل در نظر گرفته شده که این قضیه نیز در تعرفه ارسال شما تاثیر گذار خواهد بود. نکته آخر اینکه دقت نمایید که در هنگام ارسال پیامک شما چند بخش بوده است ، اگر شما یک پیامک 3 بخشی ارسال نمایید هزینه ارسال شما 3 برابر خواهد شد. استاندارد پیامک 1 بخشی برای حروف فارسی 70 حرف و برای حروف لاتین 160 حرف می باشد ، در صورتی که تعداد حروف بیشتر از این تعداد شود تعداد بخش ها به تناسب افزایش می یابد

استعلام و ثبت شماره به دلیل اینکه از طریق خود اپراتور انجام میگردد بسته به اوپرتور 1000 یا 3000 متفاوت می باشد ، معمولا خطوط 3000 ظرف یک ساعت و خطوط 1000 حدودا 24 ساعت بعد ثبت و فعال می گردند ، بنابراین پس از پرداخت ممکن است تا 24 ساعت ثبت شماره زمان نیاز داشته باشد ، همچنین در جریان باشید که پس از سفارش شماره هزینه ی خط از حساب شما کسر می گردد .

خیر اعتبارریالی یا عددی موجود در پنل شما هیچ گاه سوخت نمی شود و در صورت تمدید پنل در سالهای آتی شارژ موجود نیز تمدید خواهد شد . جهت شارژ حساب به شماره حساب های موجود در سایت واریز انجام دادم ولی هنوز پنل شارژ نشده است . روش شارژ حساب در این نرم افزار به دو صورت می باشد : شارژ آنلاین واریز به حساب برای شارژ آنلاین نیاز به کارت عابر بانک و فعال بودن کد دوم دارید ، پس از پرداخت توسط این روش سامانه به صورت خودکار شارژ می گردد. در صورت واریز به حساب یا انتقال وجه توسط روش کارت به کارت شما می بایست وارد سامانه شده و پس از ورود به قسمت شارژ حساب بخش درج فیش واریزی را انتخاب فرمایید ، کارشناسان پس از چک کردن واریز شما آنرا تایید کرده و سامانه شارژ خواهد شد.

هیچ محدودیت و حداقلی برای شارژ حساب وجود ندارد ، شما میتوانید به هر میزان پنل کاربری خود را شارژ نمایید.

بله ، این امکان وجود داشته و به سادگی قابل انتقال است ، کافیست شرکتی که شما قبلا از آنها سرویس میگرفتید یک نامه به اپراتور ارسال نمایند و اعلام کنند که شماره ها را به شرکت پیامک من انتقال دهند.

خیر گزارش تحویل (Delivery)رایگان بوده و بصورت خودکار فعال می باشد.

خیر دریافت پیامک برای همه مشتریان رایگان است.

این امر به دلیل افزایش مسائل امنیتی قرار داده نشده است ، همانند سیستم های اینترنت بانک که قادر به ذخیره رمز نیستید.

کپی کارت ملی نماینده شرکت که با پنل کار می کند به همراه کپی روزنامه رسمی ، آگهی تاسیس یا صفحه اول اساسنامه را ارسال فرمایید ، ارسال قبض تلفن ثابت برای این گونه ادارات نیز الزامیست.

در جریان باشید که قبض موبایل جهت احراز هویت شماست ، در صورتیکه قبض موبایل ندارید یا تلفن ثابت به نام خودتان نیست میتوانید سند موبایل یا اجاره نامه منزل را ارسال کنید ، همچنین میتوانید قبض یا سند موبایل یا تلفن ثابت پدر ، برادر یا خواهر خود را ارسال فرمایید.

این مشکل معمولا از سمت درگاه بانک می باشد ، امکان دارد این اتفاق در طول روز بارها پیش آید ، در صورت ادامه این مشکل از طریق کارت به کارت واریز را انجام داده و کد رهگیری را در بخش درج فیش واریزی ثبت نمایید.

در صورتی که حساب شما منفی است بدان معنی است هنوز هزینه پنل کاربری را پرداخت نکرده اید ، برای اینکار از طریق بخش شارژ حساب اقدام به شارژ نمایید ، هزینه پرداخت شده تا مثبت شدن حساب هزینه پنل کاربری است و پس از آن هر شارژی انجام شود، شارژ به حساب شما اضافه خواهد شد .

GSM Modem یک قطعه سخت افزاری است که با قرار دادن سیم کارت داخل آن به کمک یک نرم افزار میتواند از سیم کارت پیامک ارسال کند ، معایب این روش به شرح زیر است در این روش سرعت بسیار پایین ( 5 الی 10 پیامک در دقیقه ) بوده که در مقایسه با خطوط مجازی این سامانه 300 برابر کند تر است! به دلیل استفاده از سیم کارت در هنگام ارسال شماره موبایل به جای خطوط مجازی 1000 یا 3000 نمایش داده می شود . این روش نیاز به حضور قطعه فیزیکی برای ارسال دارد ، در صورتی که سامانه از هر نقطه جهان قابل دسترسی است . نرم افزار هایی که از این روش استفاده می کنند قابل به روز رسانی نیستند . امکانات این گونه نرم افزار ها بسیار کم بوده و حتی امکان استفاده از بانک شماره موبایل در آن وجود ندارد. عدم پشتیبانی آنلاین و غیر حضوری یکی دیگر از نواقص این روش می باشد . این روش هیچ مزیتی نسبت به سامانه پیام کوتاه ندارد .

سرعت ارسال پیامک در این سامانه بسته به شرایط (ترافیک خطوط و صف مخابرات) بین 30 تا 50 پیامک در هر ثانیه می باشد. (1800 تا 4000 پیامک در دقیقه)

این سامانه کاملا تحت وب بوده و نیاز به نصب هیچ نرم افزاری روی سیستم عامل ندارد ، تنها نیاز به اینترنت و یک مرورگر به روز شده ( فایرفاکس ، اینترنت اکسپلورر ، اوپرا و… ) دارید. در صورتی که مرورگر (Browser) شما قدیمی است آن را حتما به روز کنید. مروگر پیشنهادی ما برای استفاده از این سامانه “فایرفاکس” می باشد که هم اکنون پرطرفدار ترین مرورگر جهان است.

بله از طریق هر اینترنتی ، حتی GPRS (اینترنت از طریق سیم کارت تلفن همراه) میتوانید از این سامانه استفاده نمایید ، سرعت ارسال پیامک هیچ ارتباطی با سرعت اینترنت ندارد چرا که ارسال پیامک توسط سرور ما انجام خواهد شد .

بله،در این صورت هزینه تمامی این پیامک ها به حساب سامانه شما مرجوع می گردد.

بلک لیست به شماره هایی گفته میشوند که پیام تبلیغاتی خود را مسدود کرده اند.
با هیچکدام از خطوط عمومی و یا اختصاصی که در سامانه وجود دارد ، امکان ارسال به بلک لیست میسر نیست.
برای فعال شدن ارسال بلک لیست حتما تیکت ارسال کنید به بخش پشتیبانی تا راهنمایی های لازم انجام شود.
اگر پیام شما محتوای تبلیغاتی داشته باشد میتوانید ارسال های خود را از طریق 98SIM انجام دهید
اگر پیام شما محتوای اطلاع رسانی و خدمات داشته باشد (مانند پیامک های بانک) میتوانید درخواست خط خدماتی کنید

خط اختصاصی رایگان

شما میتوانید یک خط اختصاصی رایگان ۱۴ رقمی با پیش شماره ۱۰۰۰ و یک خط اختصاصی رایگان ۱۴ رقمی  با پیش شماره ۵۰۰۰ دریافت کنید
دقت داشته باشید خطوط ۱۰۰۰ را باید استعلام بگیرید (( http://sms.payamtak.com/estelam.html )) و برای خطوط ۵۰۰۰ نیازی به استعلام نیست.

در قسمت عملیات حساب و خرید شماره وارد بشید و از سربرگ دلخواه شماره مدنظر را یادداشت کنید
پس از وارد کردن شماره مدنظر، اطلاعات درخواستی را یادداشت و درنهایت روی دکمه ثبت کلیک کنید تا پیغام موفقیت آمیز بودن برای شما ذکر شود
در نهایت برای اطمینان از ثبت شدن خط میتوانید در قسمت عملیات حساب و شماره های ثبت شده وضعیت را ملاحظه کنید

باتوجه به تحت وب بودن سامانه،تنها تا 10 دقیقه بعد از سفارش اطلاعات حساب شما می توانید وارد سامانه شوید بدین منظور بعد از خرید و ثبت نام و وارد کردن کد تایید،حتما از قسمت ارسال مدارک تصویر کارت ملی خود را ارسال فرمایید.در غیر اینصورت سامانه شما فعال نخواهد شد.

 

تمامی پیش شماره های فوق از طرف مخابرات به اپراتور های مختلف تخصیص داده شده اند ، بنابراین تفاوت اول این خطوط در اپراتور ارائه کننده و سیاست های آنهاست در ذیل یک مقایسه کلی بین خطوط انجام میشود ، این مقایسه طی تجربه چند سال بدست آمده و هیچ جنبه تبلیغاتی ندارد :
خط 50002 مزایا
1- سرعت بسیار بالا در ارسال
2- قابلیت دریافت گزارش تحویل به صورت دقیق پس از “به روز نمایی گزاش تحویل”
3- پایین ترین” تعرفه پیامک و خطوط
4-بازگشت هزینه پیامک های نرسیده به مخابرت “پس از به روز رسانی گزارش تحویل”
5-تعرفه یکسان برای همراه اول و ایرانسل
6-امکان ارسال با تفکیک سنی و جنسی
خط 1000 مزایا
1-سرعت بسیار بالا در ارسال
2-قابلیت دریافت گزارش تحویل به صورت دقیق پس از “به روز نمایی گزاش تحویل”
3- قابلیت انتخاب خط دلخواه پس از پیش شماره 1000
4-تعرفه مناسب پیامک و خطوط
5-بازگشت هزینه پیامک های نرسیده به مخابرت “پس از به روز رسانی گزارش تحویل”
معایب
– ضریب 1.2 برابر برای خطوط ایرانسل

خط ثابت مزایا
1-عدم وجود پیش شماره های 1000 ، 2000 یا 3000
2- ارسال و دریافت پیامک روی خط ثابت
3- تعرفه یکسان پیامک فارسی و لاتین و همراه اول و ایرانسل
4-قابلیت دریافت گزارش تحویل به صورت دقیق پس از “به روز نمایی گزاش تحویل”
معایب
1- هزینه پیامک بالا
2-عدم ارائه پیش شماره های سایر استانهای کشور
خط 3000 مزایا
1-قابلیت دریافت گزارش تحویل به صورت دقیق پس از “به روز نمایی گزاش تحویل”
2-یکسان بودن تعرفه رند و غیر رند خطوط
معایب
1-هزینه پیامک بالا
2-کیفیت پایین ارسال
3-قطعی زیاد
4- عدم توانایی انتخاب 4 رقم اول بعد از 3000 به دلخواه باید حتما ابتدا از سرشماره های 8 رقمی خطوط خریداری شوند
5- قیمت بالا و محدود بودن خطوط 8 رقمی 6-عدم ارائه خطوط 13 و 11 رقمی

برای اینکار کافیست وارد بخش تنظیمات > انتقال ترافیک شده و آدرس سایت خود را با پارامتر های مورد نظر تنظیم نمایید ، همچنین میتوانید از طریق متد GetMessages از طریق وب سرویس پیامک های دریافتی خود را دریافت نمایید .

بله ، از آنجاییکه سرور این مجموعه در داخل ایران و دیتاسنتر سورش قرار دارد امکان استفاده از “اینترانت ملی” نیز امکان پذیر می باشد.
این امکان برای مدارس و موسساتی که از شبکه ملی استفاده میکنند بسیار کاربردی است.
برای استفاده از سامانه از طریق اینترانت کافیست از آیپی 37.228.138.115 استفاده نمایید.

در حالت کلی تایید ارسال ها از ساعت 9 الی 22 می باشد و در برخی موارد با توجه به حجم ارسال ها از ساعت 8 صبح نیز تایید انجام می شود.

در حالت کلی در داخل سامانه دو نوع خط وجود دارد . خطوط عمومی و خطوط اختصاصی .

خطوط عمومی :
خطوطی می باشند که تنها قابلیت ارسال پیامک را دارند و قابلیت دریافت پیامک را ندارند. این خطوط متعلق به پیامک من می باشد که به صورت عمومی جهت استفاده کاربران در تمامی ماژول های انبوه (منطقه ای هدفمند، تدریجی ،انبوه، کدپستی همراه اول و …) قرار گرفته است که قابل مشاهده و استفاده می باشند .

لازم بذکر است با توجه به این امر که این خطوط متعلق به پیامک من می باشد بنابراین تمامی مسئولیت های آن بر عهده این مجموعه می باشد به مراتب ارسال های که از این خطوط ارسال می شود پس از تایید و بررسی ارسال می گردد.

خطوط اختصاصی:
خطوطی می باشند که شما آنها را سفارش داده اید و به صورت اختصاصی تنها جهت استفاده شما در داخل پنل شما قرار گرفته است که قابلیت دریافت را نیز دارد.

خطوط سفارشی خطوط می باشند که شما قابلیت انتخاب ارقام بعد از پیش شماره را دارید به عنوان مثال در یک خط 1000 سفارشی 14 رقمی XXXXXXXXXX1000 به جای X می توانید ارقام دلخواه خود را انتخاب نمایید.

در خطوط 5000 و 3000 با توجه به سرشاخه بودن آنها شما تنها قادر خواهید بود ارقام بعد از سرشماره را انتخاب نمایید به عنوان مثال در یک خط 3000 سفارشی 14 رقمی NNNNXXXXXX3000 به جای X تنها می توانید ارقام مورد نظر خود را انتخاب نمایید و ارقامی را که در جایگاه N قرار دارند غیر قابل انتخاب می باشند.

در حالت غیر سفارشی سیستم به صورت خودکار ارقام را به جای X قرار می دهد و شما امکان انتخاب ارقام را ندارید

بله شما این امکان را دارید تا به تعداد دلخواه خط اختصاصی خریداری نمایید.

حجم فایل قابل قبول برای بارگذاری در داخل سامانه کمتر از 200 کیلو بایت می باشد. جهت مشاهده نحوه کاهش حجم فایل می توانید به راهنمای موجود در قسمت ارسال مدارک مراجعه نمایید.

بله ، به صورت پیشفرض سامانه کلیه شماره های تکراری را حذف نموده و قبل از ارسال به شما اعلام می دارد که چند شماره صحیح و چند شماره تکراری در لیست وجود داشته است ، به عنوان مثال اگر شماره های شما به شکل 9121111111،9122222222،9121111111 باشد.

سامانه به صورت خودکار فقط به شماره های 9121111111 و 9122222222 برای یکبار ارسال انجام خواهد داد .
البته در بخش ارسال پیامک تنظیماتی وجود دارد که میتوان به شماره های تکراری هم ارسال کرد .

این مورد به این دلیل می باشد که شما یک لیست ویژه تهیه کرده اید و طبق تنظیمات لیست ویژه، پیامکی به این شماره ارسال نمی شود. می توانید با ویرایش و یا حذف لیست ویژه، این مورد را برطرف نمایید.

در حالت کلی شارژ حساب از طریق دو روش امکان پذیر می باشد.
شارژ آنلاین: برای شارژ حساب به قسمت شارژ حساب مراجعه نمایید. برای شارژ آنلاین تنها کافیست رمز دوم کارت خود را داشته باشید. دراین حالت به صورت آنی پس از خرید، موجودی شما افزایش می یابد.

2.درج فیش: در صورتی که امکان شارژ آنلاین برای شما فراهم نمی باشد شما می توانید هزینه مورد نیاز خود را از طریق کارت به کارت و یا واریز به حساب پرداخت نمایید سپس به قسمت شارژ حساب مراجعه و اطلاعات پرداخت خود را وارد نمایید.لازم به ذکر است در این حالت موجودی پنل شما پس از بررسی کارشناسان در واحد مربوطه افزایش پیدا می کند، بنابراین این امر کمی زمان بر می باشد.

جهت ثبت نهایی خطوط، نیاز به سپری شدن 24 تا 48 ساعت اداری است. زیرا ثبت خطوط توسط خود اپراتور صورت می پذیرد. در صورتی که خط خود را سفارش دهید پس از سپری شدن زمان مذکور خط به صورت خودکار در داخل سامانه شما ثبت می شود.در صورتی که زمان اعلام شده سپری شده و خط در پنل شما ثبت نشد می توانید به واحد خطوط تماس حاصل نمایید.

لطفا یک ارسال از قسمت ارسال پیامک ارسال نمایید. سپس بر روی آیکن فیلتر اشتباه کلیلک نمایید. همکاران در واحد مربوطه پس از بررسی کلمه فیلتر شده آن را رفع می کنند سپس شما قادر خواهید بود متن مورد نیاز خود را از طریق ارسال انبوه ارسال نمایید.

محدودیت ارسال تنها برای ارسال های انبوه ، منطقه ای هدفمند و زماندار های بالای 1000 عدد می باشد که برای این موارد تایید ارسال از ساعت 9 صبح لغایت 22 انجام می شود و خارج از این بازه امکان ارسال انبوه بیش از 1000 شماره مقدور نخواهد بود .

گزینه ها در نرم افزار بسته به سامانه ای که خریداری کرده اید، فعال و یا غیر فعال می باشد ، در این خصوص میتوانید از بخش پشتیبانی درخواست خود را مبنی بر فعال سازی گزینه اعلام فرمایید.

TKC شاخه ای انحصاری از مخابرات کشور می باشد و شرایط خاصی را برای دریافت و ارسال پیامک به شماره های تحت پوشش خود در نظر گرفته است. طبق اعلام TKC ارسال انبوه به شماره های این اپراتور صورت نمی گیرد. ارسال های تکی نیز قابل ضمانت نبوده و ممکن است به دست مخاطب نرسد. لذا در هیچ کدام از موارد و ارسال های به این خطوط شرکت مسئولیتی در قبال پیامک های ارسالی نداشته و در صورت بروز مشکل هیچ عودت هزینه ای نخواهد داشت

ارسال فلش روی خطوط ثابت و اپراتور 5000 غیرفعال می باشد.

خیر در حال حاضر امکان ارسال با نام تجاری به صورت کلی در تمام کشور مقدور نمی باشد و تنها ارگان های دولتی این امکان را دارند.

خیر در حال حاضر این امکان به صورت کلی در تمام کشور امکان پدیر نمی باشد.

بله ، طبق قرارداد هزینه شماره های اختصاصی هدیه پنل بعلاوه 20% از هزینه کل قرار داد در ماه اول کسر و مابقی عودت داده می شود. در صورتیکه چند ماه از تاریخ ثبت پنل گذشته باشد به مقدار زمان استفاده پنل نسبت به یکسال از آن کسر و مابقی عودت داده می شود.

ضمانت بازگشت وجه در 48 ساعت اول:

پیامک من در جهت رضایت مشتریان، چنانچه در پروسه ثبت نام و همچنین تکمیل مدارک به دلیل نداشتن اطلاعات لازم قصد انصراف از خرید را داشته باشد میتواند با ارئه مدارک زیر از طریق ارسال ایمیل به sales[at]mypayamak[dot]com از ایمیل معرفی شده موقع ثبت نام وجه واریزی را پس بگیرد.

مدارک جهت عودت وجه:

  1. کد رهگیری واریز اولیه(دریافت از بانک صادر کننده و یا اینترنت بانک)
  2. ارائه تصویر کارت ملی صاحب حساب
  3. تصویر نامه انصراف بهمراه امضا و اثر نگشت(متن زیر)
    • اینجانب ………………….. فرزند ………… بشماره شناسنامه ……….. و شماره ملی ………………… انصراف خود را از خرید پنل اس ام اس پیامک من اعلام نموده و درخواست بازگشت وجه پرداخت شده بمبلغ …………… ریال در با تاریخ پرداخت …./…./….. ساعت …..:….. با کد رهگیری ……………….. را دارم. لطفا وجه موردنظر را به شماره شبا …………………………………………………..IR نزد بانک …………………… بنام بنده واریز نمایید. همچنین با امضا این رسید اینجانب حق هر گونه ادعایی در زمینه خدمات پیامک من را از خود سلب می نمایم.
  4. ارائه شماره شبا و نام بانک و صاحب حساب(عودت وجه تنها به حساب واریز کننده امکان پذیر خواهد بود)
  5. ارائه شماره کارتی که وجه با آن پرداخت شده است.

لازم بذکر است جهت شخصی سازی ارسال شما می توانید از ماژول ارسال هوشمند استفاده نمایید. همین امکان نیز در داخل بخش دفترچه تلفن قرار گرفته که امکان شخصی سازی را برای مخاطبین دفترچه تلفن شما فراهم می سازد.

در نظر داشته باشيد خطوط خدماتي ، خطوطي هستند که می توانید فقط به مشترکين خودتان ارسال پیامک انجام دهید و نمی توانید از شماره هاي دیگر و بانک شماره های موجود در سامانه مانند منطقه ی هدفمند و … استفاده نماييد بنابراین متن پيامک صرفا جهت اطلاع رساني به مشترکین خودتان مي باشد.

درصورتي که حتي به يک شماره غير از شماره مشتریان خودتان ارسال انجام دهيد ، پیامک تبليغاتي محسوب می شود و شامل جريمه مي گردد اما ارسال پیامک اطلاع رسانی به لیست مشتریان خدماتی محسوب می شود.

خطوط 1000 :

تعهدنامه ، فرم مربوطه در سربرگ با مهر و امضا به همراه 10.000.000 تومان سفته (فقط شرکتهای حقوقی)

خطوط 2000:

شرکت هاي حقوقي (با مدارک) /تعهدنامه در سربرگ با مهر و امضا، فرم مربوطه در سربرگ به همراه 20.000.000 تومان سفته

خطوط 3000:

ارگانها دولتي (نامه ارگان مربوطه) نامه در سربرگ با مهر و امضا خطاب به مگفا به همراه تعهدنامه

خطوط 5000:

حقيقي تعهدنامه ، فرم مربوطه به همراه 10.000.000 سفته

حقوقی: تعهدنامه در سربرگ با مهر و امضا، فرم مربوطه در سربرگ به همراه 10.000.000 تومان سفته

خطوط ثابت (021 و 026) :

حقيقي تعهدنامه ، فرم مربوطه به همراه 10.000.000 سفته

حقوقی: تعهدنامه در سربرگ با مهر و امضا، فرم مربوطه در سربرگ به همراه 10.000.000 تومان سفته

لازم به ذکر است علاوه بر تعهدنامه و سفته مي بايست گواهي امضا و فرم مربوطه را ارسال نمائيد.

در نظر داشته باشید برای ارگانهای دولتی نیازی به ارائه سفته نمی باشد.

پس از دريافت اصل مدارک خط در پروسه خدماتي شدن قرار مي گيرد.

در صورتی که حقیقی هستید و مایل به خدماتی کردن خط 1000 می باشید نیاز است خط خود را از طریق واحد خط حقوقی نمایید و ارائه مدارک زیر ضروری می باشد :

نام شرکت / شناسه ملی/کد اقتصادی/ آدرس و کدپستی/ تلفن شرکت/ نام مدیرعامل / کدملی مدیرعامل/ شماره همراه مدیرعامل (همراه اول)/ آپلود آگهی تاسیس و یا روزنامه رسمی.

1- این نوع ارسال از روی دکل های ایرانسل و برای شماره های ایرانسل می باشد.
2-در این نوع پیام حداقل ارسال 10000 گیرنده است.
3-پیام ها ممکن است با تاخیر 1 الی 2 روزه (کاری) توسط اپراتور انجام شود.
4-ارسال بعد از ساعت 11 صبح روز چهارشنبه، در هفته آینده انجام می گردد.
5-این نوع ارسال با پیش شماره 9000 ایرانسل انجام می شود.
6-توجه نمایید که از حروف و اعداد استفاده کنید و از کاراکتر هایی مثل \/.;'”*^ و… استفاده ننمایید.
7-ارسال از دکل های BTS تا شعاع 4 کیلومتری از نزدیک ترین دکل BTS ایرانسل به منطقه انتخابی شما می باشد.
8-در ارسال به مناطق کوچک، ممکن است پیامک ها به مناطق دیگر – که در تقسیم بندی دکل ها همپوشانی دارد – ارسال گردد.
9-خطوط ایرانسل بیشتر (95%) در رده سنی 16 الی 25 می باشد؛ از پیام غیرمرتبط با این رده سنی و عدم جذابیت خاص برای این قشر جدا خودداری فرمایید.
10-این نوع ارسال به هیچ عنوان گزارش دلیوری ندارد.
11-شماره های هر دکل به صورت میانگین بین 15 روز تا 2 هفته آپدیت و به روزرسانی می گردند.

1. با استفاده از این امکان می توانید پس از انتخاب شهر به راحتی منطقه مورد نظرتان را از روی نقشه انتخاب کنید و به مشترکین همراه اول و ایرانسل آن منطقه به تعداد موردنظرتان پیامک ارسال نمایید.

2. در حال حاضر تنها نقشه شهرهای تهران، کرج، تبریز، همدان، قزوین ، اصفهان، مشهد، اهواز، بندرعباس، گرگان، کرمانشاه، زاهدان، بابل، آمل و اسلامشهر به سامانه اضافه شده است و به زودی در به روزرسانی های بعدی نقشه سایر شهرها به این بخش اضافه خواهد شد.

3. در ارسال ایرانسل، هیچ گونه بازگشت اعتباری از سمت اپراتور انجام نمی گردد.

4. کاربران می توانند چندین منطقه از یک شهر را انتخاب نمایند و بصورت همزمان ارسال خواهد شد.

5. حتما می بایست بر روی دکمه همراه اول و ایرانسل کلیک نمایید تا ارسال انجام شود.

1- فایل صوتی می بایست با فرمت wav بوده و بهتر است دارای مشخصات 8000hz,16kb,Mono باشد.

2- نرخ هر ثانیه در قسمت پروفایل درج شده است: 0.15 تعرفه اصلی (اپراتور 1000 و 3000)

3- در این نوع ارسال هزینه پیام های نرسیده به مخاطب عودت می گردد .

4- ممکن است در ارسال پیام، سیستم مالی سامانه فایل صوتی را با یک ثانیه اختلاف محاسبه نماید.

5- ارسال به شماره های غیر از همراه اول، با ضریب 1.3 اعمال می گردد.

در صورتیکه می خواهید پیام های اطلاع رسانی انجام دهید و به همه شماره ها از جمله بلک لیست مخابرات ارسال شود، می توانید از طریق تیکت پشتیبانی درخواست اعطای خط خدماتی عمومی نمایید. این خطوط جهت ارسال پیام های اطلاع رسانی می باشد. هیچ گونه پیام تبلیغاتی تایید نخواهد شد.

خطوط موبایلی هستند که ارسال پیامک تبلیغاتی را مسدود کرده اند و از طریق عادی نمیتوان به این خطوط از سامانه پیامک ارسال نمود.

در پنل پیامک من به دو روش میتوان به این خطوط پیامک ارسال نمود. ۱-ارسال از طریق سیمکارت سامانه ۲-ارسال از طریق خطوط خدماتی

پیامک شما از هر دو طریق به مخاطب بلک لیستتان خواهد رسید منتها در ارسال سیمکارت پیام شما از طریق سیمکارتهای سامانه به دست مخاطبان میرسد و شماره ثبت شده در گوشی مخاطب شماره سیمکارت خواهد بود و وجه مناسبی ندارد. اما در صورت استفاده از خطوط خدماتی عمومی،  شماره ثبت شده در گوشی کاربر بسته به انتخاب خط مذکور ۱۰۰۰۲۰۴۰۰ یا ۵۰۰۰۱۲۵۴۷۵ خواهد بود. همچنین مطابق قوانین اپراتورها ارسال پیامک تبلیغاتی از خطوط خدماتی ممنوع میباشد و برای ارسال پیامک تبلیغاتی به بلک لیست فقط میتوانید ارسال از طریق سیمکارت را انتخاب نمایید.